İade Politikası

Garanti ve İade Koşulları

Garanti Koşulları

Tüm ürünler aksi belirtilmediği takdirde üretici firmaların garantisi altındadır.

Garanti koşullarının geçerli olabilmesi için kargo teslimatı esnasında ürünü mutlaka kontrol edilmesi ve zarar görmüş ya da hatalı ürünler için kargo görevlisi tarafından tutanak tutulması zorunludur.

Kargo görevlisi tarafından tutanak tutulmamış ürünler için iade koşulları satıcı insiyatifine bağlıdır.

Ürün kutusu ya da ambalajı üzerinde yapılan değişiklikler, ürünün deforme olması ya da ürünün orijinal dizaynının bozulması garanti kapsamı dışındadır.

Cayma hakkının kullanılabilmesi ve koşulsuz iade koşullarının geçerliliği konusunda 27 Kasım 2014 tarih ve 29188 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanan Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri uygulanacaktır.

Ürün İade Koşulları

Balaley.com üzerinden satın alınan ürünler için cayma hakkının kullanılmak istenmesi halinde teslimat tarihinden itibaren en geç 14 gün içerisinde yukarıda bahsi geçen Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği Ek'inde yer alan Örnek Cayma Formu doldurarak info@balaley.com adresine e-mail ile gönderilmesi gerekmektedir.

Kutusu açılmış, paketi zarar görmüş, kullanılmış ürünler için yukarıda bahsi geçen Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği hükümleri nedeniyle cayma hakkı kullanılamaz.

Cayma Hakkının kullanılmak istenmesi ya da hatalı gönderilmiş ürünlerin değişimi için size PTT Kargo veya Aras Kargo üzerinden kampanya numarası verilecektir. Bu kampanya kodu ile ücretsiz olarak ürünleri tarafımıza iade edebileceksiniz.

Kampanya kodu olmadan satıcı ödemeli olarak gönderilen ürünler kabul edilmeyecektir.

Cayma Hakkının kullanılmak istenmesi durumunda ürünlerinizi kargo şubesine teslim etmeden önce kargo görevlisine ürünün sağlam olarak paketlendiğine dair tutanak tutturulması ya da kargo görevlisini de çekecek şekilde ürünün sağlam halinde paketlenmesini içerir video çekilmesi/çektirilmesi gönderici sorumluluğundadır.

Kargo görevlisi tarafından tutanak tutulmadan İade edilen ürün paket ya da ambalajında hata tespit edilmesi halinde veya 14 günlük süre içerisinde ürünün kullanıldığı, kapağının ya da poşetinin açıldığı tespit edilirse ürünün iade ve değişimi yapılmaz.

Herbalife Nutrition Türkiye tarafından müşterilerine sunulan 30 günlük iade hakkı kapsamında değerlendirilen ürünler Cayma hakkı içerisinde değerlendirilmez ve ürünlerin iadesi için kargo ücreti Balaley.com tarafından karşılanmaz.

Ürün iadesi ve değiştirme şartları olarak, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun gereği uygulamalar esastır.