Herbalife Yan Etkileri Nelerdir

Herbalife yan etkileri nelerdir ya da gerçekten Herbalife yan etkileri var mı? Bu sorulara cevap vermeye çalıştık.

Herbalife yan etkileri var mı? Bu konu hakkında soru soran kişiler aslında yanlış bir bakış açısına sahiptir diyebiliriz. Hemen TDK üzerinden yan etki ne demekmiş bakalım. Karşımıza “Tedavi için uygulanan ilacın kişide kullanım amacı dışında sebep olduğu olumsuz etki, yan tesir.” şeklinde bir tanım çıkıyor. Tanımdan da anlaşılacağı üzere yan etki bir ilaca ait özelliktir. Herbalife ürünlerinin hiçbirisi ilaç olmadığı için bir yan etki yapması beklenemez.

Herbalife Yan Etkileri

Eğer siz Herbalife ürünlerini bir ilaç gibi düşünüyorsanız ürünleri kullanırken istediğiniz sonuçları almanız ne yazık ki mümkün olamaz. Neden? Siz grip olursunuz ve doktora gidersiniz doktor da size bir ilaç yazar. Kullandığınız ilaç sizin vücudunuzdaki olmaması gereken virüs ya da mikroplar ile savaşarak onları etkisiz hale getirmeye çalışır. Başınız ağrır, bir ağrı kesici kullanırsınız ve ağrıya sebep olan şey ilaç tarafından etkisiz hale getirilebilir ya da sizin ağrıyı hissetmenizi engeller. Bu örnekler çoğaltılabilir.

Tanımlarla başladığımız için tanımlar ile devam edelim. İlaç nedir? Bir hastalığın tedavisi, önlenmesi veya teşhisi için özel olarak üretilmiş maddelerdir. Genellikle de hasta olmayanlar tarafından kullanıldığında zarar verici etkiye sahip olurlar. Şimdi durup bir düşünelim… Herbalife ürünlerini kullanmanız için nasıl bir hastalığınız var? Doktora gittiğiniz zaman sizin rahatsızlık duyduğunuz konu ile ilgili nasıl bir teşhis koyuyor? Eğer ortada bir teşhis varsa zaten doktor size bir ilaç yazacaktır ki en doğrusu da size reçete edilen ilaçları kullanmanızdır.

Herbalife İlaç Değildir

Herbalife ürün kategoriler üzerinden düşünecek olursak “Sporcu Ürünleri” spor yaptığınız taktirde yaptığınız spor türüne bağlı olarak size destek verecek ürünlerdir. “Cilt Bakım Ürünleri” cilt bakımı için üretilmiş ürünlerdir ki bir tedavi vaadinde bulunmaz. Egzama ya da sedef gibi hastalıkları tedavi edeceğini söyleyen herhangi bir ürün yoktur. Bu ürünler ilerleyen yaş, hava koşulları, sigara dumanı gibi farklı olumsuz durumlar nedeniyle vücudun karşılamakta zorlandığı doğal maddelerin eksikliğini gidermek için kullanılırlar. Bu duruma da anti-aging yani yaşlanma karşıtı ifadesi kullanılır. Düzenli kullanıldığında etkisi görülebilir ama hastalık diye adlandırılabilecek herhangi bir sorunu tedavi etmezler.

Gelelim en çok kullanılan ürün gurubuna; “Kilo Kontrol Ürünleri”. Herbalife Shake ve Herbalife Çay gibi ürünler kullanabilmeniz için ekstra herhangi bir durum olmasına gerek yoktur. Ama diyelim ki obezite var. Eğer obezitenin sebebi vücuttaki bir rahatsızlık ise bu konuda doktor gözetiminde ilaç kullanmanız gerekmektedir. Ancak, obezitenin sebebi düzensiz ve sağlıksız beslenme ve hareketsiz bir yaşam ise bu sorunun çözümü bir ilaç değildir. Bu sorunun çözümü sadece ve sadece size bağlıdır. Mesela baş ağrısının giderilmesi size değil bir ilaca bağlı olabilir. Ama saydığımız sebepler nedeniyle oluşan fazla kilolardan ancak siz istediğiniz taktirde kurtulabilirsiniz.

Eğer siz kurtulmaya karar verdiyseniz ve istiyorsanız bir diyet programı uygulamanız gerekir. Bu diyet programını ister bir diyetisyen gözetiminde isterseniz de bir Herbalife distribütörü takibinde yapabilirsiniz. Diyetisyen de size ilaç yazmaz ve size beslenme düzeniniz hakkında önerilerde bulunur. Herbalife distribütörleri de aynı yolu izler. Dolayısıyla bu ürünler sadece ve sadece size destek olur. Bir sorunu ortadan kaldırmaz ya da sizden habersiz olarak vücudunuzda bir savaşa neden olmaz. İlaç olmadığı ve ilaç olarak üretilmediği için yan etki beklemek de yanlış olacaktır.

Herbalife Dokunur mu?

Eğer bir sağlık sorununuz yok ise ve günlük su tüketiminizi kilonuza bağlı olarak değişse de ortalama olarak günlük 2,5 lt seviyesinde tutuyorsanız olumsuz bir durumla karşılaşma ihtimaliniz çok düşüktür. Tabi ki ağız tadı ve vücudun alışkanlıklarını düşündüğünüzde 1 hafta 10 gün kadar alışma süreci olabilir.

Alışma sürecinde veya sonrasında hiç kimseyi olumsuz olarak etkilemez demek yanlış olacaktır. Örneğin patlıcana ya da domatese karşı alerjisi olan insanlar var. Her bir kişi farklı bir bünyeye sahip. Dolayısıyla kişiye bağlı olarak dokunabilir. Süt alerjiniz var ise shake kullanırken süt nedeniyle rahatsızlık hissedebilirsiniz. Tansiyon ya da kalp rahatsızlığınız vara kafeine alışkın değilseniz Thermo complete kullanırken kafein nedeniyle bir rahatsızlık duyabilirsiniz. Nasıl ki patlıcan, domates ya da kafein zararlıdır demek yanlışsa Herbalife ürünleri için de aynı şekilde zararlıdır demek ya da yan etkileri var demek yanlış olacaktır. Herbalife ürünleri kimseye dokunmaz ya da belirli hastalıkları tedavi eder demek de yanlış ve yanıltıcı bir açıklama olacaktır.

Etiketlendi