Herbalife Shake İçeriği

Herbalife shake içeriği ve insan vücudun için gereksinimleri nelerdir. Herbalife shake içindekiler neye göre formüle edilmişlerdir?

Öğün yerine geçen Herbalife Shake Formül 1 bir insanın her gün ihtiyaç duyduğu mineral ve vitaminleri ideal ölçülerde barındıran ve günlük koşuşturmaca içerisinde sağlıklı beslenmeye fırsat bulamayan kişilerin dengeli ve sağlıklı beslenebilmesi için üretilmiş bir gıda takviyesidir. Herbalife Shake içeriği çok farklı besin maddelerinden oluşur.

Herbalife Shake İçeriği ve Gereksinimleri

İlk başta söylenmesi gereken konu Herbalife Shake içeriği ağırlıklı olarak Protein’e yer verir. Uygun şekilde hazırlanmış bir porsiyon içerisinde 18 gr. bitkisel protein bulunur. Sağlıklı bir bireyin gelişim çağı tamamlandıktan sonra geliştirmeye devam etmesi gereken ön önemli uzuvlar kaslardır. Organlarımız gelişimlerini tamamlar ve normal aktivitelerine devam ederler.

Kaslar ise kullanıldıkça gelişirler ve kullanılmadıklarında zayıflarlar. Kasların gelişimindeki en önemli besin maddesi ise proteindir. İster spor yapın ister yapmayın ama vücudunuzdaki her bir hareket kaslar aracılığı ile olmaktadır. Kaslar beslenmediği taktirde ise zayıflar ve günlük aktivitelerin zorlaşmasına neden olurlar.

Ağır sportif aktiviteler yapmayan bir insanın her bir öğünde kullanabileceği maksimum protein miktarı ise 30 gr. dır. Ağır spor yapanlar doğal olarak farklı şekilde protein takviyesi yapmaya çalışırlar. Ama ortalama bir insan için Herbalife Shake içeriği itibariyle yeterli miktarda protein sağlamaktadır.

Herbalife Shake Nasıl Hazırlanır

Bir insanın yaşamına devam edebilmesi için tabi ki tek başına protein yeterli değildir. Herbalife Shake içeriği aynı zamanda 22 ad. mineral ve vitamin de barındırır. Bunların başında A, B6, B12, C, D, E vitaminleri, folik asit, demir, potasyum ve magnezyum yer alır.

Herbalife Nutrition’un “Bilimde Mükemmellik” prensibi gereğince her bir ürün bilimsel labaratuarlarda insan sağlığına en iyi şekilde katkıda bulunacak şekilde üretilmektedir. Ancak, unutulmaması gereken konu şudur ki bu mineral ve vitaminler ortalama bir insan için uygun olan miktarlardadır. Sizin vitamin ya da demir eksikliği gibi sorunlarınız var ise tek başına yeterli olmayabilecektir. Bu konuda tabi en doğru sonucu bir doktordan alabileceksiniz.

Herbalfe Shake içeriği yani yukarıda belirttiğimiz mineral ve vitaminler 250 ml. yarım yağlı süt içerisine karıştırılan 2 çorba kaşığı toz sonucunda doğru oranlara ulaşabilmektedir. Süte karşı alerjiniz ya da rahatsızlığınız var ise hem kalori miktarı hem de besin değerleri farklı oranda yer alacağı için kullanım talimatına uygun şekilde tüketmeniz çok doğru olacaktır. Daha detaylı bilgi için Herbalife Shake Nedir, Ne İşe Yarar ve Herbalife Shake Faydaları yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Etiketlendi