Herbalife Shake Faydaları

Herbalife shake faydaları nelerdir, ne için kullanılır…

Herbalife ürünleri içerisinde en çok bilinen ve en çok kullanılan Herbalife Shake faydaları diyebileceğimiz özellikler aslında bir insanın bir öğünde alması gereken temel besin değerlerini sağlamasıdır diyebiliriz.

Herbalife Shake Faydaları Nelerdir

Herbalife mama olarak da bilinen Öğün Yerine Geçen Formül 1 Shake formüle edilirken bir insanın bir öğünde alması gereken protein, karbonhidrat, sağlıklı yağlar ile birlikte vitamin ve mineralleri içermesi amaçlanmıştır.

Beslenmenin temel amacı aslında insanın vücudunun ihtiyacı olan mikro ve makro besinleri alarak hem organ ve dokularını beslemek hem de günlük enerji ihtiyacını karşılamaktır. Ancak, bu denge ideal şekilde kurulamazsa vücudun belirli organları yeteri kadar beslenemez ve gereksiz oranda alınan yararlı besinler ihtiyaç fazlası olduğu için ya dışarı atılır ya da yağ olarak saklanır. Hatta kimileri fazla oranda alınınca vücuda zarar dahi verebilir.

İdeal Öğün

En temel haliyle bir öğünde sağlıklı bir birey % 40 oranında yağ, %40 oranında karbonhidrat ve %30 oranında protein alması gerekir. Bunun yanı sıra C, E ve D vitaminleri ile demir, E vitamini ve D vitamini gibi mineral ve vitaminlerin dengesini kurmak ise çok zordur.

Herbalife Shake faydaları içerisinde en önemlisi işte tüm bunları size dengeli ve ideal biçimde sunmaktadır. Bu mikro ve makro besinlerin tam haliyle dengelenmesi çok zor iken “Bilimde Mükemmellik” feslesefesiyle Herbalife bu ihtiyacı karşılamayı hedeflemiştir.

Bir insanın doğal beslenme ihtiyacı asla inkar edilemez ama içerisinde bulunduğumuz ve herşeyin para öncelikli düşünüldüğü çağımızda kullanılan kimyasal maddeler ve üretim teknikleri doğal gıdaların dahi bir posa haline dönüşmesine yol açmıştır. Örneğin 1985 yılında 100 gr. çilek içerisinde 60 birim C vitamini varken bu 2002 yılında 8 birime düşmüştür. 2019 yılındaki durumunu siz düşünün. Kısacası kendiniz üretmedikten sonra doğal gıdaların dahi ne içerdiğini tam olarak bilebilmeniz pek mümkün değil.

Herbalife Shake Kalori

Dengeli beslenemediğinizde miktar olarak standart bir ağırlığı olsa dahi gereğinden fazla aldığınız makro besinlerin yağa dönüşme ihtimali çok yüksektir. Herbalife Shake Faydaları içerisinde vurgulanabilecek bir diğer konuda sadece 216 kcal olmasıdır. Simit, peynir tarzında yapacağınız ve hiç de sağlıklı olmayan bir kahvaltıda 500 400-500 kcal almış olursunuz. Sucuklu yumurta gibi farklı kahvaltılıkları da katarsanız bu miktar 700-800 kcal civarına ulaşabilir.

Bir erkek için günlük kalori yakımını en üst seviyeden düşünüp 1500 kcal desek siz sadece 1 öğünde bunun yarısını almış olursunuz. Geri kalan ana ve ara öğünleri de düşünürsek kilo almamanız tesadüf olur. Herbalife shake ise size sadece 216 kcal sağlayarak fazla kilo almanızın da önüne geçer.

Etiketlendi