Herbalife Satış Temsilcisi Nasıl Olunur

Herbalife satış temsilcisi ile kastettiğimiz aslında Herbalife Distribütörü olmaktır. Herbalife iş modeli içerisinde üye olarak görev yapan kişilerin ünvanı satış temlsicisi ya da danışmanı değil distribütör olarak geçmektedir.

Herbalife satış temsilcisi ile kastettiğimiz aslında Herbalife Distribütörü olmaktır. Herbalife iş modeli içerisinde üye olarak görev yapan kişilerin ünvanı satış temlsicisi ya da danışmanı değil distribütör olarak geçmektedir. Çünkü satış temsilcisi dediğinizde bir firma bünyesinde maaşlı çalışarak o firmanın ürünlerinin daha çok satılması için satıcılar ile görüşen kişi akla gelmektedir.

Herbalife Satış Danışmanı Olmak

Aslında çok basit Herbalife Üyelik Fırsatı sayfamızdaki formu doldurup bize ulaşabilirsiniz ve size tüm detayları aktarabiliriz. Burada bu geniş konu üzerinde genel olarak bir şeyler anlatmaya çalışalım. Herbalife iş modeli içerisinde kendi işinizin patronu olursunuz. Bir firmada veya dükkanda maaşlı eleman olarak çalışmazsınız.

Kendi işinizin patronu olacağınız için de çalışma saatlerine ve çalışma şartlarına siz karar verirsiniz. Her iş kolunda olduğu gibi tabi ki ne kadar çok çalışırsanız o kadar çok kazanırsınız. Kazancınızın yeterli olup olmadığına karar verecek olan tabi ki sizsiniz.

Düzenli bir işiniz varsa ve ek gelir elde etmek istiyorsanız Herbalife ürünlerinin satışını yapabilirsiniz ve bu durumun Herbalife kuralları açısından hiçbir mahzuru yoktur. İsterseniz Herbalife iş modelleri içerisinde sizin için uygun olanı seçerek düzenli bir iş olarak da başlayabilirsiniz.

Ama size açık konuşalım, Herbalife kullananlar dışında genelde insanlar ek gelir olarak düşünüyor ve bu konuda kendilerini başarılı gördüklerinde düzenli bir iş olarak uygulamaya başlıyorlar. Eğer Herbalife kullanımı konusunda bir fikriniz yok ise yani daha önce kullanmadıysanız ek iş olarak başlamanız daha uygun olacaktır.

Herbalife Satış Noktaları

Herbalife ürünleri mağaza ya da dükkan gibi yerlerde satılamıyor. Ürünlerin satılabilmesi için alacak kişinin distribütör ile direk olarak temasa geçmesi gerekiyor. Biliyorsunuz ki bu kural doğrudan satış yöntemi belirlemiş tüm firmalar tarafından uygulanmaktadır.

“Distribütör farkı” olarak adlandırılan bu kuralın temel sebebi tabi ki kullanacak kişinin ürünler hakkında tam olarak bilgilendirilmesidir. Herbalife Shake satın alacak kişiye nasıl ve ne zaman kullanılacağı, Herbalife Çayı kullanacakların günde kaç defa kullanması gerektiği, Herbalife aloevera ya da Herbalife Thermo Complete kullanıp kullanamayacağı gibi konulara açıklık getirmek gerekiyor.

Bu kural hem kullanıcılar hem de distribütörler için çok yararlı sonuçlar veriyor. Mesela halk arasında herbalife zayıflama ürünleri satıyor diye düşünülüyor. Aslında böyle değil! Zayıflamak isteyen kişilere de destek olabilecek ürünler üretiyor ama bunlar zayıflama ürünü değil. Halk arasında yanlış bilinen bir dedikodu üzerinden ürünleri alan kişi nasıl kullanması gerektiğini bilmediği için doğal olarak zayıflayamıyor ve sonuçta ürünleri başarısız bularak çevresine anlatıyor.

Herbalife çayı alan kişi yeteri miktarda su içmediği için baş ağrısı çekiyor ve kimse ona su içmesi gerektiğini söylemediği için herbalife çay kullananlar, bu ürün baş ağrısı yapıyor, diyerek arkadaşlarına anlatıyor. Herbalife yağ yakıcı kapsül diye Thermo Complete kullanıyor ve günlük kalori dengesi konusunda hiçbir bilgi verilmediği için beslenme düzeninde değişiklik yapmadan yağlarının yakılmasını bekliyor. Belirli bir süre sonra tabi ki kilo veremiyor belki de kilo alıyor.

Danışmanlık hizmetinden faydalanmayan kullanıcılar boşa para harcamış olurken distribütörlük yapan kişiler de müşteri kaybettikleri hatta potansiyel müşteriler yanlış bilgilendirildikleri için iş yapmakta zorlanıyor. Sözün özü Herbalife Distribütörü olduğunuzda mağaza ya da dükkanınızda bu ürünleri satamıyorsunuz ve dolayısıyla belirli satış noktaları da bulunmuyor.

Herbalife Ürün Fiyatları

Herbalife iş fırsatından yararlanabilmek istediğinizde üye oluyorsunuz ve ilk üyelikte liste fiyatı üzerinden %25 indirim hakkı kazanıyorsunuz. Belirli kurallar çerçevesinde bu indirim oranını %50’ye kadar çıkartabiliyorsunuz. Dolayısıyla yeni üye olmuş bir kişi ile uzun zamandır başarılı şekilde bu işi yapan kişiler ürünleri aynı fiyatla alamıyorlar.

Herbalife fiyat listesi yayınlıyor ve tabi ki bu listede tavsiye edilen satış fiyatı da yer alıyor. Bu fiyatlar sadece tavsiye edilen fiyatlardır. Kurallar ve ülkemizdeki kanunlara uygun olarak siz satın aldığınız ürünleri istediğiniz fiyattan satabiliyorsunuz. Belki kampanya yapmak istiyorsunuz, belki kendinizi duyurmak istiyorsunuz, bu durumda kar düşünmeden satış yapabilirsiniz. Ya da danışmanlık konusunda kendinize çok güveniyorsunuz ve size gelen kullanıcıları memnun edebiliyorsunuz o zaman da yüksek fiyat ile satış yapabilirsiniz. Bu tamamen size kalmış bir tercihtir.

Herbalife İş Modeli

Herbalife’ın temelinde aslında “kullan, tak, konuş” adı verilen yöntem bulunmaktadır. Ürünleri kullayorsunuz, Herbalife rozeti takıyorsunuz ve sokakta insanlar ile konuşarak ürünlerinizi pazarlıyorsunuz. Bu tabi ki iyi bir pazarlama yeteneği, ikna kabiliyeti ve yüksek efor gerektiriyor. Yeni başlayanlar için bu model tabi ki çok uygun ve maliyetsiz olacaktır.

Bugün Türkiye ve dünya genelinde en çok benimsenen ve büyüme imkanı tanıyan iş modeli beslenme kulübüdür. Herbalife kurallarına riayet ederek kendinize beslenme kulübü açabilirsiniz ve bulunduğunuz lokasyondaki insanlara hizmet verebilirsiniz.

Wellness Ofis, Fit Club gibi iş modelleri ile birlikte beslenme kulübü tabi ki bir maliyet ve markalaşma gerektirmektedir. Hizmet vermeye başlayacağınız yerdeki insanlar tarafından tanınmak ve onların sizi başkalarına tavsiye etmesi zaman alacaktır.

Son zamanlarda gençler arasında fazlasıyla yaygın olarak kullanılan Sosyal Medya’da bir iş modeli olarak kullanılabilir. Her bir distribütör kendisine ait websitesi açabilir ve buradan e-ticaret yapabilir. Bu model de kendisine göre farklı zorlukları barındıran ve bilgi gerektiren bir iş modelidir.

Herbalife danışmanı olmak istiyorsanız anında üye olabilirsiniz ama dediğimiz gibi sadece üye olmak yeterli olmuyor. Herbalife ürünleri kullanımı, içeriği gibi konularda yeterince bilgi sahibi olmanız ve bu konuda belki sözel belki de yazınsal olarak ikna kabiliyetinize güveniyor olmanız gerekiyor. Bu konularda kendinize güveniyorsanız sizi engelleyebilecek bir durum yok gibi gözüküyor.

Etiketlendi