Herbalife Ne Demek

Herbalife ne demek ve gerçekten adının temelini oluşturan kelimelerin oluşturduğu felsefeye uygun ürünler üretebiliyor mu?

Bu yazımızda Herbalife ne demek sorusundan yola çıkarak biraz da Herbalife felsefesinden bahsetmek istiyoruz. Hakkında olumlu/olumsuz, doğru/yanlış pek çok bilgi bulunan Herbalife ne demek diye soran bir sürü insan olmasına rağmen Herbalife’ı duymamış çok az sayıda insan bulunuyor. Bu da gösteriyor ki aşinalık olsa dahi tam olarak ne iş yaptığı konusunda yeteri kadar bilgi alınamamış.

Herbalife Ne Demek

Hiç zorlanmadan Google’a “Herb” yazsanız Türkçesi olarak karşınıza ot, bitki kelimeleri çıkacaktır. “Herbal” ise bitkisel manasına geliyor.” Life” kelimesi de “yaşam, hayat” demek. Herbalife, herbal ve life kelimelerinin birleşiminden ortaya çıkıyor ve tabi ki “bitkisel hayat” anlamına geliyor diyebiliriz. Bu tanımlama çok yavan olmuş olabilir. Ürünleri ve felsefelerini de dikkate aldığımız zaman bitkisel ağırlıklı hayat felsefesi demek belki daha doğru olabilir.

Uluslararası bir firma olan Herbalife’ın çalışma prensiplerinin başında “tohumdan sofraya” ve “bilimde mükemmellik” ilkeleri gelir. Tarlalarda yetiştirilmiş doğal ürünler en hızlı yoldan üretim sürecine sokulur ve bilimdeki en son gelişmeler ışığında üretim süreci başlar. Uluslararası bağımsız denetim firmaları tarafından denetlenen üretim sürecinin en temel mantığı insanların bitkisel ve doğal ürünler ile buluşabilmesidir.

Herbalife Doğal mı

Yukarıda da söylediğimiz gibi Herbalife ürünleri olabilecek en kısa sürede paketlenir. Paketlenmesi ile birlikte de bir son kullanma tarihi belirlenir. Üretim tarihi ile son kullanma tarihi arasında da ortalama 2 yıllık bir süre bulunur. Hepimizin bildiği gibi hiçbir doğal ürün 2 senelik bir raf ömrüne sahip değildir. Dondurarak saklanan ürünler dahi yaklaşık olarak 6 ay sonra tatlarını kaybederler ve özelliklerini yitirmeye başlarlar.

Herbalife Shake ve Herbalife Çay gibi çok tüketilen ürünlerin 2 sene kadar kullanılabilmesi için de içerisine koruyucu madde eklenir. Bu koruyucu maddenin insan sağlığı açısından olumsuz hiçbir etkisi olmamasına rağmen ürünlerin doğallığı konusunda da soru işareti oluşturur. Dolayısıyla ürünler tamamen doğal demek yanlış olacaktır. Her ne kadar içerisinde koruyucu madde olsa da herbal ve life kelimelerinden esinlenerek üretilen ürünler için doğala en yakın demek daha doğru olacaktır. Hele ki günümüzde bir çok ürünün içerisinde yer alan yapay tatlandırıcı gibi fabrikalarda üretilmiş katkı maddelerini göz önüne aldığımızda doğal diyememek tabi çok üzücü.

Etiketlendi