Herbalife Kullananlar Nelere Dikkat Etmeli

Herbalife kullananlar da her diyette olduğu gibi belirli kurallara uymalıdır. Uydukları bu kuralları alışkanlık haline getirdikleri zaman da hayat boyu uygulayabilecekleri bir yöntem kazanmış olacaklardır.

Herbalife kullananlar eğer özel olarak takip edilmiyorsa ve yönlendirilmiyorsa ne yazık ki kilo kontrol sürecinde çok zorlanırlar hatta başarısızlık ile karşılaşabilirler. Bu yazıda genel hatları ile dikkat edilmesi gereken en temel noktalara değinmek istedik. Burada belirttiklerimiz herkes için gerekli olacaktır ama yeterli olmayabilir.

Herbalife Kullananlar İstiyor Olmalı

Hangi diyet yöntemini tercih ettiğiniz fark etmeksizin öncelikli olarak istiyor olmanız gerekir. Çeşitli mazeretler ile eğer bu süreç içerisinde dirayetli ve azimli olamayacağınızı düşünüyorsanız Herbalife ürünlerinden faydalanabilmeniz zorlaşacaktır.

Herbalife Zayıflama Ürünü mü? başlıklı yazımızda da belirttiğimiz gibi Herbalife zayıflama ürünü üretmiyor. Dolayısıyla sadece Herbalife kullanarak kilo vereceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz demektir. Siz Herbalife kilo kontrol sürecine hazır olmalısınız yani istemelisiniz ve bu süreç içerisinde azimli davranmalısınız.

Su İçmek

İsteklisiniz, karar verdiniz ve ürünleri elinize aldınız. Birinci kural: su içmek. Mevsime ve yaşadığınız şehre göre değişiyor olsa da minimum değer her 25 kilo için 1 lt su içmeniz gerekmektedir. Örnek verecek olursak 75 kg. ağırlığında bir insanın günde minimum 3 lt. su içmesi gerekiyor. Sadece fazla kilolar ile mücadele ederken değil hayat boyu bu kurala uymalıyız.

Burada dikkat edilmesi gereken nokta şu aslında. Türkiye’nin en soğuk şehirlerinden birisi olan Erzurum’da yaşayan bir kişi kışın dahi bu miktara dikkat etmeli. Yazın en sıcak döneminde İzmir’de yaşayan bir kişi için bu miktar yeterli olmayacaktır. Bu dengeyi kuracak olan tabi ki sizsiniz. Unutmamak gerekir ki Herbalife Bitkisel Konsantre Çay su yerine geçmez.

Az ve Sık Yemek

Kilo vermek ya da kilonuzu stabil tutmak istiyor olabilirsiniz. Günlük beslenme alışkanlıklarınızı rutine oturmanız vücudun biyolojik saati açısından çok önemli. Yememek kesinlikle bir çözüm değildir ve biz Herbalife kullananlar için bu yöntemi hiç önermiyoruz. Amacımız kilo vermek değil amacımız vücudumuzda gereğinden fazla bulunan yağları yakarak harcamak. Eğer yemek yemezseniz evet kalori almamış olacaksınız ama vücudumuzun organlarını, dokularını ve kemiklerini de zayıf bıraktığınızı unutmamalısınız. Bizim amacımız metabolizma hızını arttırmak iken siz yemeyerek aslında metabolizma hızınızın düşmesine yol açacaksınız.

Sabahları erken kalkın, 1 saat içerisinde Herbalife Shake ile kahvaltı yapın ve sonra 3 saat arayla ara öğün, öğle yemeği, ara öğün ve akşam yemeği şeklinde bir program yapın. Bu programa da elinizden geldiğince hayatınız boyunca uyun. Akşam 8’den sonra bir şey yemeyin ve içmeyin. Gece de en geç 12.30’da yatın. Böylelikle hem gece boyunca gerçekten dinlenmiş olacak hem de vücudun biyolojik saati içerisinde yer alan yağ yakma saatinden faydalanmış olacaksınız.

Herbalife kullananlar unutmamalıdır ki Herbalife ile kilo kontrol süreci içerisinde evet fazla kilolarınızdan kurtulmayı amaçlarsınız ve kurallara uyduğunuz taktirde istediğiniz sonuca da ulaşabilirsiniz. Ancak bu süreç içerisinde elde edeceğiniz en büyük kazan beslenme alışkanlığı kazanabilmenizdir. Bu alışkanlığı kazandıktan sonra hayatınız boyunca bir daha fazla kilo sorunu ile mücadele etmek zorunda kalmazsınız.

Etiketlendi