Herbalife Kullananlar Nasıl Beslenmeli

Herbalife kullananlar nasıl beslenmeli sorusu aslında çok geniş bir alanı etkiliyor. Biz bu yazıda kilo kontrol amacıyla Herbalife kullananların nasıl beslenmesi gerektiği konusunu cevaplamaya çalışacağız.

Herbalife kullananlar nasıl beslenmeli sorusu aslında çok geniş bir alanı etkiliyor. Biz bu yazıda kilo kontrol amacıyla Herbalife kullananların nasıl beslenmesi gerektiği konusunu cevaplamaya çalışacağız.

Herbalife Diyet Programı

Herbalife kullanırken öncelikli olarak insan vücudunun temel kurallarına riayet etmek zorunda olduğunuzu unutmayın. Herbalife sizde mucizevi bir etki oluşturmayacaktır. İster yukarı ister aşağı kilo kontrol programı uygulayın vücudun dinamiklerine uygun hareket etmelisiniz ve bunun bir süreç olduğunu unutmamalısınız.

Bu kuralların üzerinden geçecek olursak; bol su içmeli, dinlenebilmeli ve egzersiz yapmalısınız. Sağlıklı her insanın dikkat etmesi gereken bu kuralların yanı sıra kilo kontrol programında kalori dengesini göz önünde bulundurmalısınız.

Yukarı kilo kontrol programı uyguladığınızı varsayalım. Siz günlük ne kadar kalori tükettiğinizi bilmelisiniz ki bu kalori miktarını arttırabilesiniz. Ya da tam tersi. Almak ya da vermek istediğiniz kilo miktarına bağlı olarak bu süre de tabi ki farklılık gösterecektir. Şok diyet ya da farklı isimleri bulunan zayıflama programları vücudun dinamiklerine aykırıdır.

Herbalife kullanırken amaç sizin ömür boyu Herbalife ürünlerini kullanmanız değildir. Temel amaç sizin beslenme alışkanlıklarını öğrenmeniz ve uygulamanızdır. Yukarıda saydığımız temel kurallara ilave olarak yememeyi değil kontrollü yemeyi tavsiye ediyoruz. Az ve sık . Günde 3 ana 2 ara öğün tüketecek şekilde bir düzen oturtmalısınız.

Herbalife Kullananlar Neleri Yemeli

Herbalife formül 1 shake kullanıyorsanız ihtiyacınız olan tüm mineral ve vitaminleri alıyorsunuz demektir. Tabi ki vitamin ya da demir eksikliği gibi bir rahatsızlığınız var ise Shake yeterli gelmeyecektir. Geri kalan öğünlerde protein ve bitkisel ağırlıklı beslenmenizi tavsiye ediyoruz. Dediğimiz gibi asıl amaç sağlıklı beslenme alışkanlığı kazanabilmek.

Günde 2 kez shake kullanıyorsanız geri kalan 1 öğünde bakliyat türü yemekler öncelikli olmak üzere sebze ağırlıklı beslenmenizi, balık yemenizi öneriyoruz. Lifli gıdalara özellikle yer vermelisiniz. Böylelikle sindirim sisteminize yardımcı olmuş olursunuz. Sindirim sistemi konusunda sorun yaşıyorsanız Herbalife Aloe bu konuda size yardımcı olabilir. Ekmek yiyebilirsiniz ama bakkallardan aldığımız beyaz ekmeği kastetmiyoruz. Tam tahıllı ekmek çeşitleri hem sizin karbonhidrat ihtiyacınızı hem de lif ihtiyacınızı karşılayacaktır.

Ara öğünlerde kuru yemiş, kuru meyve, meyve, yoğurt ve kahve tüketebilirsiniz. Ara öğünlere de ana öğünler gibi dikkat etmelisiniz ki ana öğün olarak masaya oturduğunuzda kendinizi tutabilesiniz. Bütün bu saydıklarımızda miktar ve kalori çok önemli. Biliyorsunuz bir çok kuru yemiş 100 gr.ında 500-600 kcal barındırıyor. Fazladan alacağınız bu kalorinin eritilmesi oldukça zordur bu nedenle 3-5 ad. civarını geçmeyecek şekilde tüketilmelidir.

Meyveler içerisinde früktoz adı verilen şeker bulunur. Siz meyve miktarını da ayarlayamazsanız gereğinden fazla alınan şeker gün içerisinde tüketilemeyecek enerji oluşturuşa bu da yağ oluşumuna imkan tanıyacaktır. 1 veya yarım ad. meyve sizin için ara öğünlerde yeterli olacaktır.

Herbalife kullanırken gördüğünüz gibi yasaklanan doğal bir gıda bulunmuyor. Önemli olan doğal, az ve sık beslenirken kalori dengesini bozmamak. Yasaklı olan besinler ise doğal olmayanlar ya da doğallığını kaybeden ürünler. Cipsler, kızartmalar, alkollü ürünler kullanılmaması gerekenler listesinde başı çekiyor. Hamur işleri? İçerisindeki malzemelere ve tüketilen miktara göre değişiklik gösterecektir. Ancak biliyorsunuz ki yüksek miktarda kalori alabilme şansınız olduğu için uzak durmanız gerektiğini söylemeliyiz. Tüketilecekse bile minimum seviyede olması gerektiğini bilmelisiniz.

Su içmenin önemi ile de ilgili bir not düşelim. Her bir insanın günlük düzenli olarak ortalama 2,5 tl su içmesi gerektiğini biliyorsunuzdur. Yalnız burada dikkat edin tüketilecek olan miktar sıvı miktarı değildir. Su miktarıdır. Siz Herbalife çayı ya da normal çay içerken su içmiş olmazsınız. Hatta bu çay çeşitleri idrar söktürücü olduğu için sizin su ihtiyacınızı arttırır. Su olarak düşünebileceğiniz ürünler ise soda ve belki de ayran olabilir. Ama öncelikli olarak su tüketilmelidir.

Özetleyecek olursak; bol su için, dinlenin, vücut saatine riayet edin, spor yapın ve az-sık beslenin. Beslenirken doğal ve protein ağırlıklı ürünleri tercih edin. Bunların hepsini yaparken kalori dengesini korumayı da unutmayın.

Etiketlendi