Herbalife İnternetten Alınır mı?

Herbalife kullananlar ya da kullanmayı düşünenler arasında çok konuşulan konulardan birisi de Herbalife ürünleri internetten alınır mı? Son kullanma tarihi geçmiş ürünler mi satılıyor? Sahte ürünler mi var? Bu konuda bir dedikodu ve karmaşa hakim.

Herbalife kullananlar ya da kullanmayı düşünenler arasında çok konuşulan konulardan birisi de Herbalife ürünleri internetten alınır mı? Son kullanma tarihi geçmiş ürünler mi satılıyor? Sahte ürünler mi var? Bu konuda bir dedikodu ve karmaşa hakim.

Herbalife İnternetten Sipariş

E-ticaret biliyorsunuz ki hayatımızın her aşamasında yer alıyor ve sürekli olarak büyüyor. Ülkemizde bu konuda yaşanmış olumsuz tecrübeler nedeniyle tabi ki büyük bir güvensizlik var. Hangi markanın hangi ürününü aldığınız fark etmeksizin internette alış veriş yaptığınızda dikkat etmeniz gereken standart kurallar bulunuyor. Bu konuda açıklama yapalım önce.

İnternet üzerinden tanımadığınız bilmediğini bir firma ya da kişiden alışveriş yaptığınızda ve satıcı sizi dolandırmaya kalktığında haklarınızı arayabilmeniz için belirli konular var. Kredi kartı ile alışveriş yapacaksanız İlk ve en önemli madde SSL sertifikası. Bir kullanıcı bu farkı nasıl anlayabilir? İnternet sitesi adresinden anlayabilirsiniz. Eğer internet sitesi adresi https:// şeklinde ise SSL sertifikası kullanıyordur. Bu güvenlik sertifikasını kullanmayan internet sitesi adresleri http:// şeklinde olur. Yani “p” harfinden sonraki “s” yoktur.

Herbalife kapıda ödeme olarak da sipariş edilebiliyor eğer siz kredi kartı kullanmayacaksanız yukarıda belirttiğimiz sertifika sizin için önemini kaybediyor. İster kredi kartı isterseniz de kapıda ödeme ile sipariş verin. Alışverişinizi vergi mükellefi bir firmadan yapmalısınız. Satış için size fatura kesmesi gerektiğini mutlaka belirtin. Çünkü fatura üzerinde resmi unvan vardır ve oluşabilecek sorunlarda çok büyük cezalar ile karşılaşabilir. Bu durumu nasıl kontrol edeceksiniz? Sipariş edilen ürün size teslim edilirken kargo poşeti ön cebinde fatura olup olmadığına ve bu faturanın sizin adınıza yeni tarihli düzenlenip düzenlenmediğine dikkat etmelisiniz.

İnternet üzerinden yapılan alışverişlerin çok büyük çoğunluğu biliyorsunuz ki kargo aracılığı ile teslim ediliyor. Satıcı size sipariş ettiğiniz ürünü sağlam ve olması gerektiği gibi göndermiş olabilir ama kargo şirketi tarafından zarar uğramış olabilir. Bu sizin sorununuz değil. Satıcının sorunu. Ancak, bu konuda kendinizi haklı çıkarabilmek için yapmanız gereken bir şey var. Paketi kargo görevlisi gözetiminde açmalı ve kontrol etmelisiniz. Eğer size gelen üründe bir hasar ya da sorun varsa veya size farklı bir ürün gönderildiyse kargo görevlisine tutanak tutturmalısınız.

Bu tutanak ve fatura sayesinde hakkınızı rahatlıkla arayabilirsiniz. Bu konuda satıcıyı uyardığınız zaman zaten satıcı sizi dolandırmaya kalkmayacaktır.

Herbalife İnternetten Satış

Gelelim Herbalife konusuna. İnternetten Herbalife alanlar için bir konu daha var o da satıcının üye kimlik numarası. Siz satıcıya üye numarasını ve ismini, soyismini sorabilirsiniz. Satıcı size bu bilgileri vermiyorsa kesinlikle alışveriş yapmayın. Bu bilgileri verdiği zaman Herbalife Müşteri Hizmetleri (0216 542 75 90)’ni arayarak bu bilgileri teyit edebilirsiniz.

Satın alacağınız kişi Herbalife üyesi ise size bu bilgileri verecektir ve sizinle bir sorun yaşadığında Herbalife tarafından üyelik iptaline varan cezalar ile karşılaşabileceğini bildiği için size bayat ya da sahte bir ürün gönderemeyecektir.

Herbalife İnternette Neden Daha Ucuz

Biliyorsunuz ki hangi ürünü alırsanız alın fiyatlar internette daha ucuz oluyor. Sebeplerini sıralayacak olursak ilk olarak; sizin sokağınızda bulunan market ya da mağazada satılan fiyat ile sunulsa siz niye internetten alacaksınız ki? Gidersiniz görerek ve kontrol ederek alırsınız. Dolayısıyla marka ve ürün fark etmeksizin neredeyse her şeyde bu kural geçerli.

Herbalife içerisinde de farklı iş modelleri var ki bunlardan birisi de “sosyal medya”. Herbalife kurallarına göre uygun. Şunu da hatırlatmalıyız ki Herbalife Hepsiburada, Gittigidiyor gibi sitelerde satışı yasakladı. Buralardan sipariş verecekseniz hem danışmanlık alamazsınız hem de yukarıda saydığımız satıcı bilgilerine ulaşamazsınız. Herbalife tarafından yasaklanmış sitelerden alışveriş yaptığınızda da hakkınızı aramakta zorlanırsınız.

Herbaife üyelik sistemi içerisinde ürünler farklı indirim oranları ile temin edilebiliyor. Eski ve başarılı bir üye daha yüksek indirim oranı ile temin ederken yeni bir üyenin bu indirim oranını yakalaması zaman alıyor. Dolayısıyla farklı fiyatlar ile temin edilen ürünler doğal olarak farklı fiyatlar ile satışa çıkarılıyor.

Bir diğer konu da danışmanlık meselesi. Kimi satıcılar sadece ürün satmaya çalışırken kimileri de danışmanlık vererek insanların doğru ürünleri kullanmasını amaçlıyorlar. Eğer sizi Herbalife ürünleri nasıl kullanılır biliyorsanız tabi ki sizin için önemli olan güven ve fiyattır. Herbalife Shake fiyat itibariyle size nerede daha avantajlı geliyorsa sipariş verebilirsiniz. Ama danışmanlık veren kişi doğal olarak bu işe daha fazla vakit ayırdığı için fiyatları daha yüksek tutuyor olabilir. Varsayalım ki Herbalife çayı en ucuz şekilde temin ettiniz ve günde ne kadar kullanacağınızı, nasıl kullanacağınızı ve başka neler yapmanız gerektiğini bilmiyorsunuz. Danışmanlık da alamıyorsanız aslında paranızı boşa harcamış olabilirsiniz.

Yukarıda saydığımız konuları da dikkate aldığımızda distribütörler tarafından oluşturulan Herbalife zayıflama seti fiyatları da ürünlere nazaran çok daha farklı bir hal alabiliyor. Aynı ürünlere sahip bir herblife seti bir yerde 450 tl iken diğer bir yerde 750-800 tl olabiliyor. 3 üründen oluşan Herbalife aylık set fiyatı 310 tl civarında olabilirken bir başkasında 400-450 tl fiyatlara da ulaşabiliyor. Ürün sayısı arttıkça set fiyatı da o kadar farklılaşıyor.

Herbalife internetten alınır ama dikkat etmeniz gereken kuralları yukarıda sıraladık. Karar tabi ki sizin. Belirttiğimiz kurallara dikkat ederseniz ve sipariş vermeden önce bu konularda satıcıyı uyarırsanız satıcı sizin isteklerinizi karşılayacaktır. Eğer bir dolandırıcı ise ya size üye bilgilerini vermeyecek ya da size ürünleri göndermeyecektir.

Etiketlendi