Herbalife ile Zayıflayanlar Tekrar Kilo Alır mı

Herbalife ile zayıflayanlar tekrar kilo almamak için nelere dikkat etmeli…

Fazla kilolarınızda kurtulmak için uzun süre azmettiniz ve dişinizi sıktınız. Bu zorlu sürecin ardından bir sabah kalktınız ve tartıldığınızda istediğiniz kiloya ulaşmış olduğunuzu gördünüz. Tebrikler! Peki, şimdi ne olacak? Kilo kontrol sürecinde belki de Herbalife ürünlerinden destek aldınız ve kulağınıza bir sürü dedikodu geldi. Şimdi de düşünmeye başladınız, gerçekten Herbalife ile zayıflayanlar ürünleri kullanmayı bıraktıktan sonra daha fazla mı kilo alıyor?

Herbalife ile Zayıflayanlar !!

İlk önce bu yanlış tabiri düzeltmek gerekir. Kilo kontrol sürecinizde zayıflayan yani ulaşmak istediği hedefe varan sizsiniz. Herbalife size bu süreç içerisinde sadece yardımcı oldu. Herbalife kullanarak kilo veremeyen bir sürü insan da var. Hep söylediğimiz ve Herbalife Zayıflama Ürünü mü yazımızda da açıkladığımız gibi kullandığınız ürünler zayıflama ürünü olarak üretilmezler. Dolayısıyla bu zoru süreci Herbalife’a atfetmek ilk baştan yanlış bir bakış açısı olacaktır.

Bu uzun ve zorlu süreç içerisinde Herbalife’tan destek aldınız ve bu sürecin daha sağlıklı, kontrollü ve kolay geçmesini sağladınız. Geride kalan zaman içerisinde siz eğer beslenme alışkanlıklarınızı düzenlemediyseniz zaten istediğiniz kiloya ulaşmakta zorlanmışsınızdır. Burası tabi ki göreceli bir noktadır. 30 kilo fazlanız var iken sadece 10 kilo vermeyi hedeflediyseniz beslenme alışkanlığı kazanmamış olabilirsiniz. Ama en azından 25 kilo verebilmeniz için düzenli ve sağlıklı beslenmeyi öğrenmiş ve uygulamış olmanız gerekir.

Herbalife Beslenme Alışkanlıkları

Herbalife ürünleri kullanırken size bazı önerilerde bulunulmuş olması gerekir. Bunların en başında su içme alışkanlığı gelir. Günde en az 2,5 lt su içiyor olmalısınız. Sabah uyandıktan sonra ilk 1 saat içerisinde kahvaltı yapmaya başlamış ve kahvaltı dahil olacak şekilde 3 ana 2 ara öğün besleniyor olmanız gerekir. Akşam 8’den sonra yemek yememek, erken yatmak, asitli içecekler ve yağlı yiyeceklerden uzak durmak, kalori hesabı yapmak ve tabi ki düzenli egzersiz yapılması gerekenler arasında önemli noktalarda bulunuyor.

Tekrar Kilo Alınır mı?

İster Herbalife kullanın ister kullanmayın ama bir diyet süreci sonrasında diyet yaptığınız süre kadar daha kontrollü davranmazsanız tekrar kilo alırsınız. Tartıldınız ve hedeflediğiniz kiloya ulaştığınızı gördünüz. Tamam artık, her şey bitti, derseniz kilo almanız kaçınılmaz. 5 ay diyet yaptıysanız, diyet sürecinde olduğu kadar sıkı olmasa da 5 ay daha kontrollü davranmalısınız. Vücudunuzun yeni kilonuza alışmasına zaman tanımalısınız.

Varsayalım ki 5 ayda 10 kilo aldınız. Kilo vermek istediğinizde bu 10 kiloyu vermeniz çok kısa sürecektir. Aynı şekilde siz 2 yıldır aynı kilodasınız ve kilo vermek istediniz. Kilo verme süreciniz daha uzun zaman alacaktır. Çünkü vücut alışık olduğu düzeni korumak ister. Siz kilo verdiğinizde kontrolü elden bırakırsanız vücut çok çabuk şekilde eski kilosuna ulaşmaya çalışacaktır. Koruma süreci de denilen bu yeni dönemde kontrolü elden bırakmamalısınız.

Herbalife ile zayıflayanlar da tabi ki bu kurala dahildirler. Çünkü bu kural bir diyetin ya da Herbalife’ın değil vücudun koyduğu bir kuraldır. Koruma süreci içerisinde olanlar için en kolay ve basit örnek günde 2 kez Herbalife Shake yerine artık sadece kahvaltıda kullanmak denilebilir. Tabi ki bu süre içerisinde yukarıda saydığımız beslenme alışkanlıkları aynı şekilde devam etmelidir. Ama emin olsun koruma süreci kilo verme sürecinden çok daha kolay ve rahat geçecektir.

Diğer blog yazılarımız için tıklayınız...

Etiketlendi